نکاتی درباره خرید پارکت

اگر قصد خرید پارکت لمینت دارید، باید به این نکته توجه داشته باشید که پارکت لمینت مانند کاغذ دیواری یا دیوارپوش، فقط یک کالای تزئینی نیست و قرار است شما روی آن وسایل بگذارید و راه بروید، پس خرید آن نیز باید با دقت بیشتری نسبت به سایر متریال ها، صورت بگیرد؛ در ادامه چند نکته را که متاسفانه برخی از فروشندگان با مطرح کردن آن، باعث گمراه شدن و گاهی فریب مشتریان می شوند، شرح می دهیم.

نکات مهم

۱ – پارکت لمینت صد در صد قابل شستشو : لمینت از جنس چوب بوده و خاصیت طبیعی چوب این است که در اثر نفوذ آب، باد می کند؛ لایه رویه لمینت ضد آب است اما این به معنای قابل شستشو بودن نیست و اگر روش صحیح نظافت پارکت لمینت رعایت نشود، باعث خرابی آن خواهد شد، فریب تبلیغات دروغین را نخورید و اگر واقعا نیاز به کفپوش ضد آب دارید، می توانید کفپوش پی وی سی خریداری نمایید.

۲ – پارکت لمینت چهار سر کلیک : زمانی که فروشنده، توجیهی برای برتری کالای خود، نسبت به رقبا پیدا نمی کند، از عباراتی مانند لمینت چهار سرکلیک استفاده می کند، توجه نمائید که تمام پارکت لمینت های موجود بازار، در هر چهار طرف دارای کلیک (کلیک همان چفت و بست دور تا دور پارکت لمینت است) می باشند، حتی اگر شما قصد خرید پارکت لمینتی با مثلا دو طرف کلیک داشته باشید، چنین کالایی را نخواهید یافت.

۳ – پارکت لمینت ضد خش : هر چیزی که بتواند روی سنگ خط و خش ایجاد کند، مطمئنا روی پارکت لمینت نیز خش ایجاد می کند، اگر مبلی را که دارای پایه فلزی است روی لمینت بکشید، ممکن است روی آن خراشیده شود و ردی باقی بماند، پس نمی توان با قاطعیت چنین وعده ای به مشتری داد، هر لمینتی دارای استاندارد خش پذیری است، که با AC مشخص شده است، هر چقدر عدد کنار AC بالاتر باشد، لمینت کمتر خش بر میدارد، برای مصارف مسکونی استاندارد AC3 مناسب است و برای فضاهای اداری و مکان هایی که با کفش تردد می شود، بهتر است از AC4 و AC5 استفاده شود.

۴ – پارکت لمینت نسوز : لمینت از نظر مقاومت در برار آتش، حداکثر می تواند حرارت سیگار یا در برخی برندها، حرارت ذغال را تحمل کند و در اثر شعله مستقیم خواهد سوخت.

۵ – پارکت لمینت اصل : پارکت لمینت نیز مانند بسیاری از کالاها، در بعضی از برندها دارای نوع اصلی و غیر اصلی می باشد، واقعیت این است که در این مورد نمیتوان با قاطعیت گفت که راه تشخیص چیست، فقط یک فروشنده ماهر می تواند پارکت لمینت اورجینال را از نوع غیر اصلی تشخیص دهد، لذا توصیه می کنیم حتما از شرکت های معتبر خرید نمائید.

۶ – پارکت آلمانی اصل از ۳۰ هزار تومان : شاید جملاتی شبیه به این را در خیلی از آگهی های روزنامه یا وبسایت های تبلیغاتی دیده باشید؛ شخصی صرفا با یک شماره موبایل و بدون هیچ مکان ثابتی قصد فروش بهترین محصولات را با ارزانترین قیمت ممکن به شما دارد! ولی آیا چنین چیزی ممکن است؟ اگر به متن این آگهی ها توجه نمائید، متوجه خواهید شد که هیچ نامی از محصول در میان نیست و فروشنده صرفا قصد دارد با پیشنهاد قیمت بسیار پایین، مشتری را ترغیب به خرید نماید؛ نتیجه گیری با شما!

۷ – ارسال رایگان نمونه به محل : اگر با چنین آگهی مواجه شدید، توصیه می کنیم فقط در صورتی با آگهی دهنده تماس بگیرید که شناخت قبلی از وی داشته باشید و یا اگر شناخت قبلی وجود ندارد، فقط با شماره تلفن ثابت مندرج در آگهی تماس بگیرید، از پرداخت وجه به عنوان بیعانه خودداری کنید و پس از رویت شرکت یا فروشگاه مورد نظر اقدام به خرید نمائید.

۸ – ضمانت نامه چند ساله کتبی : توجه داشته باشید که هیچ فروشگاه یا شرکتی نمی تواند کالایی را که به فروش می رساند، ضمانت کند و با چاپ یک برگه که هیچ گونه پشتوانه ای ندارد، ادعای گارانتی داشته باشد، چرا که صدور ضمانت نامه اولا نیاز به مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت دارد و ثانیا اتحادیه بایستی این موضوع را تائید کند و ثالثا صادر کننده ضمانت نامه نمی تواند اقدام به فروش مستقیم کالا نماید؛ ولی متاسفانه این روزها هر شخص یا شرکت و فروشگاهی برای فریب مشتریان و فروش کالا، اقدام به انجام این کار نموده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *